Projekt 5E - "Education, Energy Efficiency, Economy, Environment, Excellence"
Projekt 5E
Autor: Romeo Vlahov, 24. 5. 2017.

Agencija za mobilnost i programe Europske unije odobrila je nacionalnom konzorciju u sastavu Industrijsko-obrtnička škola Šibenik (koordinator konzorcija), Tehnička škola u Šibeniku te Srednja strukovna škola Šibenik (škole partneri) projekt mobilnosti učenika i nastavnika za aktivnost KA1 u području strukovnog obrazovanja i osposobljavanja programa Erasmus+.

Tema projekta pod nazivom „5E – Education, Energy Efficiency, Economy, Environment, Excellence" su obnovljivi izvori energije, energetska učinkovitost i nove tehnologije, a projekt predviđa dvotjednu mobilnost u srednjoj strukovnoj školi u Sevilli (Španjolska). Mobilnost je namijenjena učenicima zanimanja računalni tehničar za strojarstvo  i arhitektonski tehničar.

Grupe mobilnosti:

1. Španjolska – „SolidEdge 3D training“ (dva tjedna, 10 učenika):

• računalni tehničar za strojarstvo

Mobilnost je namijenjena učenicima prvih, drugih i trećih razreda u navedenom zanimanju.

2. Španjolska – „Bioclimatic House“ (dva tjedna, 16 učenika):

• arhitektonski tehničar

Mobilnost je namijenjena učenicima sadašnjih drugih i trećih u navedenom zanimanju.

Projekt će se provoditi tijekom školske godine 2017./2018.

Nakon prikupljanja prijava, učenici sudionici odabrat će se prema sljedećim kriterijima:

• uspjeh iz prethodne godine strukovnog obrazovanja (najmanje 3,00)
  • vladanje
  • znanje engleskog jezika
  • poznavanje i razumijevanje struke
  • vježbe i praktična nastava u školi
  • praktična nastava izvan škole
  • motivacija

Za grupu učenika zanimanja Računalni tehničar za strojarstvo, prednost će imati učenici sadašnjih trećih razreda te će se tim učenicima pri bodovanju dodijeliti jedan dodatni bod.

Učenici koji imaju ocjenu iz vladanja „loše“, izrečenu odgojnu mjeru Ukora Razrednog vijeća ili Opomene pred isključenje nemaju pravo sudjelovati u projektu.

Napominjemo da će boravak u inozemstvu za učenike biti u cijelosti besplatan, tj. njegovi će se troškovi pokriti iz sredstava odobrenih za projekt.

Rang-liste će s bodovima bit će objavljene na oglasnoj ploči te na web stranici škole, a odabrani učenici bit će navedeni pod šiframa koje sami odaberu.

Prijavnice i dodatne informacije o projektu mogu se preuzeti od 25.5.2017. kod koordinatora projekta u Tehničkoj školi, prof. Romea Vlahova. Prijave se primaju zaključno s 5.6.2017. godine, a također se predaju koordinatoru projekta.